День української писемності та мови

Безымянный

 

ХТО МОВИ СВОЄЇ ЦУРАЄТЬСЯ, ХАЙ САМ СЕБЕ СТИДАЄТЬСЯ

          Під таким гаслом пройшов тиждень української писемності та мови. Цей день ми святкуємо з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування  пам’яті преподобного Нестора-літописця.

          Вчителі провели низку тематичних заходів: інформаційна хвилинка «Від Нестора-Літописця до  сьогодення»,  де було розкрито зміст національної спадщини (вчителька Коба Т.Г.),  для учнів  5  класу проведено мовну гру «Перлини рідної мови»» (вчителька Бокій Ю.А.)., усний журнал
«Мови рідної скарби» (учні 9 кл. з класним керівником Карловою Т.М.). Педагог-організатор Бажай Л.А. з  вихованцями  випустили літературну газету «Розфарбуй вірш про мову».

          Упродовж століть українська мова, так само, як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

09.11 (4) 09.11 (3) 09.11 (2) 09.11 (1)

 

 

 

 

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *