День української писемності

день писемності

 

“Найбільше і найдорожче добро

в кожного народу – це його мова,

 ота жива схованка людського духу,

 його багата скарбниця, в яку народ

 складає і своє давнє життя, і свої

сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

         Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

                В рамках Дня української писемності та мови у школі була проведена низка заходів пізнавально-навчального спрямування з метою вшанування рідної мови.

         Учні 5-10-х класів взяли участь у конкурсі віршів, де із задоволенням декламували твори відомих українських письменників.

         У бібліотеці була обладнана тематична виставка «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово».

         Вихователі Сергієнко Т.В. та Тарасенко Д.М. організували захоплюючу квест-гру «Лунай, прекрасна наша мово!». Учні розділились на чотири команди та з цікавістю відвідували запропоновані станції: «Лінгвістичну», «Творчу», «Словарну», «Ерудит». Діти виконували творчі завдання, складали слова, відповідали на запитання. По закінченню гри переможці були нагороджені символічними призами.

 

33333 022

33333 040

33333 036

 

 

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *