Як боротися зі стресом?

 1. Виділіть для себе головні життєві цілі і зосередьте свої зусилля на їх досягненні. Один з найдієвіших засобів  боротьби зі стресом – усвідомити, що найбільш важливе для вас і вашої сім’ї і що необхідно зробити, щоб цього досягти. Навіть найскромніші досягнення на шляху до поставленої мети підвищують упевненість у собі і поліпшують душевне самопочуття.
 2. Спілкуйтеся з людьми. Людині, які здається, що вона самотня і покинута, що вона залишилася наодинці зі своїми проблемами, просто необхідні друзі і близькі. Дзвоніть друзям і рідним – це краще, ніж ліки!
 3. Зробіть кроки для усунення джерела стресу. Наприклад, якщо ви зрозуміли, що найбільше вас засмучують конфлікти зі співробітниками або проблеми на роботі, спробуйте налагодити конструктивні відносини й організувати спільну роботу. Це додасть вам упевненості в собі.
 4.   Використовуйте паузи в роботі чи діяльності для розслаблення, відволікайтесь від турбот і хвилювань.
 5. Поклопочіться про обстановку, яка вас оточує. В оформленні житла уникайте великих плям червоного і жовтого кольорів. Доктор Карлтон Вагнер із Каліфорнійського інституту колірних досліджень вважає: «Червоний колір порушує гармонію, він сприяє виділенню гормонів, що підтримують стрес. Крім того відмічено, що діти частіше б’ються в приміщеннях із жовтими стінами». Найбільш заспокійливими є м’які пастельні тони.
 6. Обговорюйте з близькими свої проблеми. Озвучивши вголос свою проблему, ви її вже майже вирішили.
 7. Навчіться слухати. Вислухайте співрозмовника уважно, щоб не виникло непорозумінь.
 8. Відпочивайте усією сім’єю. Якщо в найближчі 2 тижні ви не плануєте ніякого спільного сімейного проведення часу, вам просто необхідно переглянути свої життєві цінності..
 9. Переглядайте комедії усією сім’єю– це суттєво знижує психічну напруженість.
 10. Музика – це теж психотерапія. Частіше слухайте музику, яка поліпшує ваш настрій.
 11. Фізичні навантаження, спілкування з тваринами «виганяють» стрес.